Socialiniai verslai

Susipažinkite su socialiniais verslais ir jų idėjomis

Čia turėtų būti ir tavo socialinis verslas? Registruokis!

Kalbų mokykla "Speak Up"

„Speak Up“ – kalbų mokykla padedanti žmonėms sustiprinti savo kalbinius įgūdžius, tuo pačiu skatindama efetyvesnę integraciją į darbo rinką. Mokykla teikia nemokamus kalbų kursus senjorams, organizuoja kalbos ir kultūros renginius neformalioje aplinkoje. „Speak Up“ skatina daugiakalbystę bei mokymosi visą gyvenimą idėją.

http://www.speakup.lt

Teenshapers

„Teenshapers” veikla – paauglių su antsvoriu ar nutukimu gyvensenos korekcija, taikant inovatyvias, mokslu pagrįstas įpročių korekcijos metodikas. „Teenshapers” taiko holistinį požiūrį, kuomet antsvorio ar nutukimo problemos ištakos vertinamos atsižvelgiant į paauglių suaugusių šeimos narių įpročių pobūdį, tėvų ir vaikų santykių kokybę, socialinę-emocinę aplinką šeimoje ir mokykloje, darbo ir poilsio režimo ypatumus. Plačiai vykdo prevencinius moksleivių ir suaugusių mokymus.

https://tolerancijoscentras.lt

Galimybių dirbtuvės

„Galimybių dirbtuvės” veikla – intelekto sutrikimų turinčių asmenų integracija į darbo rinką.

COREPETITUS

„Corepetitus" – tai korepetitorių paslaugos 1-12 klasių mokiniams! Stojimas į gimnaziją, PUPP, VBE, pasiruošimas kontroliniui, pagalba su namų darbais, ankstesnių klasių spragos ir kiti su mokslais iškilę klausimai. „Corepetitus" jaučiasi užtikrintai ir džiaugiasi subūrę aukšto lygio komandą bei sukūrę aplinką, kurioje nežinoma tampa žinoma, o nepasitikėjimą savimi pakeičia mintis, jog "aš galiu".

http://www.corepetitus.lt

Mokymosi ypatumų centras Labirintas

„Labirintas” – tai mokymosi ypatumų centras, kuris padeda vaikams ir jų tėvams spręsti mokymosi ir sunkumų iššūkius, tokius kaip disleksija, disgrafija bei diskalkulija, kurie, jei paliekami savieigai, sukelia moksleiviui problemų akademinių, emocijų, elgesio, savivertės, socialinio statuso lygmenyje. Tokios situacijos ilgalaikis rezultatas – nesėkminga savirealizacija ir „susiaurintas“ gyvenimas. „Labirintas” vizija: visuomenė, kurioje kiekvienas vaikas gali siekti aukštesnio išsilavinimo, karjeros ir gyventi visavertį gyvenimą.

http://www.labirintas.com

Dūšios

Dviračių Kultūra

„Dviračių Kultūra“ - tai socialinis verslas skirtas skatinti dviračių ir paspirtukų naudojimą kaip transporto priemonę kasdieninėje veikloje.

http://dviraciukultura.lt

Hero Talents agentūra

„Hero Talents“ - agentūra sukurta įgalinti fizinę negalią turinčius žmones veikti reklamos ir renginių rinkose. Jie subūrė unikalius modelius ir pranešėjus siekdami atskleisti talentus, kurie lieka nematomi.

https://herotalents.agency/

The Knotty Ones

„The Knotty Ones“ – tai tvarios mados prekės ženklas, kuriantis darbo vietas moterims atokiose Lietuvos vietovėse bei siekiantis atgaivinti mūsų šalies amatus, suteikiant jiems modernumo prieskonio. Socialinis verslo modelis suteikia galimybę dirbti iš bet kurios šalies vietos moterims įvaldžiusioms mezgimo meną ir nedidelėms mezgykloms bei mažina atskirtį tarp galutinio produkto vartotojo ir tą produktą pagaminusio asmens.

https://www.theknottyones.com/

Penki pojūčiai

„Penki pojūčiai” – užsiima sensorinių erdvių bei darbo su vaikais, mokymų ir individualizuotų pasunkintų priemonių gamybos veiklomis. Visos šios sritys atsirado palaipsniui dirbant Lietuvoje ir užsienyje su pažeidžiamiausiomis visuomenės grupėmis, matant paslaugų, technologijų ir kokybės apjungimo poreikį. Sisteminis visuminis požiūris į klientą apima „Penkių pojūčių” darbo sritis – nepaliekant nei vieno asmens sudėtingoje socioemocinėje situacijoje vieno.

http://www.penkipojuciai.lt

Y tėvai

„Y tėvai“ – vaikų lavinamosios priemonės tėvams ir specialistams. Jie kuria ir kruopščiai atrenka aktualiausią edukacinį turinį tėvams ir pristato lavinamąsias priemones 2-8 metų vaikams. „Y tėvai“ tikslas - ne tik vaikų būtiniausių įgūdžių ugdymas, bet ir turiningai praleistas laikas kartu su visa šeima.

http://www.ytevai.lt

GENTYS

„GENTYS“ – aktyvi vyrų bendruomenė, orientuota į asmeninį augimą, kokybišką laisvalaikį ir savo pašaukimo realizavimą. Ši bendruomenė sudaryta iš unikalių vyrų ratų – genčių. Gentis – tai neformalus vyrų ratas, kuriame vyrai yra įsipareigoję reguliariai susitikti, nusiimti kaukes, rūpintis savimi bei palaikyti vienas kitą. Gentis unikali tuo, kad ji yra savarankiška, veikia be vieno lyderio, susitinka vien vyrai ir prioritetas skiriamas savo vidaus pažinimui bei pasirūpinimui savimi.

https://www.vyrugentys.lt/

Kūrybos kampas 360°

„Kūrybos kampas 360°” – tai socialinė iniciatyva, plėtojanti darnaus vartojimo ir antrinio dizaino idėjas, besirūpinanti švaresnės ir sveikesnės aplinkos kūrimu. „Kūrybos kampas 360°” vykdo edukacinę veiklą organizuodami kūrybinius renginius ir užsiėmimus.

http://www.kuryboskampas360.lt

Our Pocket Hero

„Our Pocket Hero“ – patogūs drabužiai vaikams, kurie serga cukriniu diabetu ir nešioja insulino pompą.

http://www.ourpockethero.com

Tobulėkime kartu

„Tobulėkime kartu” – tai socialinė iniciatyva, plėtojanti darnaus vartojimo ir antrinio dizaino idėjas, besirūpinanti švaresnės ir sveikesnės aplinkos kūrimu. „Tobulėkime kartu” vykdo edukacinę veiklą organizuodami kūrybinius renginius ir užsiėmimus.

http://www.tobulekimekartu.lt/

Denim Diaries

„Denim Diaries” – surenka ir vėl panaudoja bei perdirba nebereikalingus džinsus. Kuria naujus gaminius bei rengia dirbtuves.

Family Lab Academy

„Family Lab Academy“ - visuminio ugdymosi šeimai akademija, kurioje vyksta užsiėmimai ir įvairios ugdymosi programos šeimai.

http://www.familyacademy.lt

Inovatorių slėnis

„Inovatorių slėnis” – tai neformalaus ugdymo erdvė Lietuvoje teikianti renginių organizvimo, maitinimo ir apgyvendinimo paslaugas, vystanti alternatyvaus ugdymo mokyklą soc. pažeidžiamiems asmenims. „Inovatorių slėnis” Antalieptės vienuolyne šiuo metu steigia socialinį restoranėlį ir plėtoja MEDINO padirbtuves gamtoje. Organizacija pelną reinvestuoja į kultūros paveldo išsaugijimą, aplinkosaugą ir socialiai pažeidžiamų grupių integraciją. Savo veikla „Inovatorių slėnis” siekia sukurti pažangų (smartvillage) Antalieptės kaimą Zarasų rajone.

http://www.inovatoruslenis.lt

Keliaujančios mamos

„Keliaujančios mamos” – tai vienišų daugiavaikių mamų mentorystės programa. Veikla – psichologinės ir emocinės mamų sveikatos gerinimas bei laisvalaikio organizavimo paslaugos, teikiamos siekiant išvengti socialinių problemų, mažinant socialinę atskirtį ir aktyvinant bendruomenę.

http://www.keliaujanciosmamos.lt

Pamėginčius

„Pamėginčius“ – įstaiga, vykdanti neformalųjį pilietinį ir kultūrinį ugdymą, pažeidžiamų socialinių grupių integraciją, savanorišką veiklos koordinavimą bei vietos bendruomenių vystymąsi. Organizuoja kultūrinio švietimo renginius, administruoja projektus, užsiima leidyba.

https://www.pamegincius.lt/

Pirmas blynas

„Pirmas blynas” – tai restoranas, kurio komanda yra ypatinga – čia padavėjais ir virtuvės šefo padėjėjais dirba asmenys su negalia. „Pirmas blynas” komandos nariai įgyja darbo įgūdžių, gauna pastovias pajamas ir klientams parodo, kad žmonės su negalia gali dirbti ir dalyvauti visuomenėje.

https://www.pirmasblynas.lt/lt

Stuba

„Stuba” – tai ir namai, ir erdvė, kurioje gera kurti. „Stuba” veikia mažoje bendruomenėje ir siekia į savo veiklas įtraukti kūrybingus žmones, idėjas paversti realybe.

Sveikatai palankus

„Sveikatai palankus“ misija – atrasti kūrybiškus sprendimus didžiausioms socialinėms ir sveikatos problemoms spręsti. Šis verslas sprendžia įgūdžių, išsilavinimo galimybių stygiaus klausimą – moko sveikos gyvensenos, maisto gaminimo įgūdžių. Visuomenės sveikatos stiprinimo problemas ir klausimus sprendžia įgyvendindami sveikatos mokymus, seminarus ir kurdami naujus ir inovatyvius projektus net ir pažeidžiamiausioms socialinėms grupėms.

http://www.sveikataipalankus.lt

Pilnos širdys

„Pilnos širdys“ – tai organizacija, kuri teikia paslaugas žmonėms turintiems intelekto negalią, o jų socialinės dirbtuvės siekia tapti socialinio verslo prekės ženklu. Dirbtuvėse gaminami sąsiuviniai, bloknotai, užrašų knygelės ir kiti produktai iš popieriaus.

http://www.pilnossirdys.lt

Geri norai

„Geri norai” veikla – konsultacijos, komunikacija, renginiai socialinio verslo, NVO ir tvaraus verslo bendruomenei.

http://www.gerinorai.lt

Gilė

„Gilė” teikia pavėžėjimo paslaugas socialiai pažeidžiamiems ir socialinę atskirtį patiriantiems asmenims, padeda vykti į psichosocialinių ir kitų paslaugų gavimo vietas.

http://centrasgile.lt/

Keramikos akademija

„Keramikos Akademija" - keramikės Kristinos Alšauskienės 2012 m. įkurta studija, kurios veiklos apima įvairias meno rūšis: keramikos lipdymą ir dekoravimą, gipso skulptūrą, stiklo mozaiką, tapybą spalvotu smėliu, tapybą ant porceliano. Socialinis verslas „Keramikos Akademija” savo kultūrine veikla siekia suburti socialinę atskirtį patiriančius vaikus ir jaunimą bei edukacinių programų pagalba spręsti regionuose vyraujančią socialinę atskirtį.

http://www.keramikaak.lt

WoW University

„Women of Wonder University” – inovatyvi, daugiapusė mokymosi platforma internete. Skatina moterų užimtumą ir padeda įgyti įgūdžių sėkmingai dirbti ir gyventi šiandien bei ateityje. Visos paskaitos, namų darbai ir virtualūs susitikimai yra planuojami taip, kad suteiktų naujausių žinių, nuostabių atradimų akimirkų ir kūrybinio įkvėpimo, tuo pačiu neišmušant iš įprasto gyvenimo ritmo. Atskiras paskaitas dėsto mokslo daktarai, ISM magistrantūros dėstytojai, žinomų kūrybos agentūrų vadovai.

https://www.wowuniversity.org/

Miesto laboratorija

„Miesto laboratorija” – tai darnus edukacinis bendruomenės centras, kuris siekdamas savo tikslų – burti ir aktyvinti vietos bendruomenę bei prisidėti prie tvaresnio, ekologiškesnio gyvenimo būdo idėjų sklaidos – sukūrė maisto tausojimo principais besivadovaujančią kavinę, kuri yra finansinis „Miesto laboratorijos" variklis.

https://miestolaboratorija.lt/

60+ projektas

"60+" - projektas skirtas Senjorams. Tai nemokamas žurnalas 60+, nemokami renginiai "60+ kine", "Metų Senjoro rinkimai", pažintys Senjorams "www.pazintys60.lt.

http://www.60plius.lt

Lobių Dirbtuvės

„Lobių dirbtuvės" – tai medžio dirbtuvės, kurių tikslas dirbti ir draugauti su intelekto negalią turinčiais asmenimis. Bendruomeniška komanda gamina įvairius dirbinius iš medžio pagal užsakymus. Organizuoja edukacines programas įvairioms grupėms žmonių tiek dirbtuvėse, tiek kitose vietose ir yra atviri įvairiems projektams bei idėjoms – organizuoja temines popietes, stovyklas, rankdarbių užsiėmimus, dalyvauja mugėse bei šventėse.

https://www.betzata.lt/lobi-dirbtuv-s

Orūs namai

„Orūs namai“ – tai būsto nuoma lengvatinėmis sąlygomis į krizines situacijas papuolusiems ir/ar namų netekusiems senjorams.

http://www.orusnamai.lt

Solidari erdvė

„Solidari erdvė” veikla – asmenų, turinčių intelekto sutrikimų, integracija į darbo rinką. „Solidari erdvė” – tai mobili kavinė, kurios lokacija gali būti žinomiausiose ir lankomiausiose Panevėžio miesto vietose, o 5 aktyvūs jaunuoliai paruoš kavą, arbatą ir kitus karštus gėrimus.

Sava platforma

„Sava platforma“ - tai savanorystės platforma, kuria siekiama plėtoti savanorišką veiklą ir stiprinti įmonių savanorystės galimybes bei nevyriausybinių organizacijų pajėgumus.

http://www.savaplatforma.lt

Teachers Lead Tech

„Teachers Lead Tech” – tai erdvė, kurioje pradinių klasių mokytojai mokosi kurti su technologijomis ir praktinius įgūdžius perkelia į klasę.

https://teachersleadtech.lt//

SPEAK Kaunas

„SPEAK“ - tai social-tech startuolis iš Portugalijos, kurio tikslas yra suburti naujai atvykusius ir vietinius tame pačiame mieste per kalbos ir kultūros mainų veiklas. „SPEAK“ suteikia platformą ir paramą, kad būtų lengviau neformaliai mokytis kalbos ir hostinti bendruomenės renginius.

https://speak.social/en/kaunas/

Nėštumo kalendorius

„Nėstumo kalendorius” nuo 2008 m. leidžia nemokamus edukacinius leidinius tėvams ir vykdo socialinius projektus „šešėlinės motinystės” srityje (pogimdyvinė depresija, smurtas artimoje aplinkoje).

https://nestumokalendorius.lt/

NVO Avilys

„NVO Avilys” – tai pirmoji Lietuvoje, nevyriausybinių organizacijų ir socialinių inovatorių bendradarbystės (co-working) erdvė, kuria siekiama paskatinti pažangių socialinių iniciatyvų augimą ir naujų iniciavimą. Sukurtas 2010 metais, siekiant skatinti socialinį verslą ir socialines inovacijas Lietuvoje, o nuo 2012 metų komanda aktyviai veikia socialinio verslo lauke, siekiant gerinti politinę, finansinę ir socialinę aplinką.

http://www.nvoavilys.lt

Europos socialinis verslumo ugdymo ir inovatyvių studijų institutas

2010 metais įkurto Europos socialinio verslumo ugdymo ir inovatyvių studijų instituto tikslas – skatinti verslumo vystymą įvairaus amžiaus žmonių tarpe (ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautinėje aplinkoje). Institutas bendradarbiauja su svarbiausiomis bei inovatyviausiomis programomis Europoje, „kultivuoja” nuolat augančią tarptautinę socialinių inovatorių bendruomenę.

https://europe-institute.com/lt/apie-mus/

Pelėdų kava

„Pelėdų kavos“ misija – Žaliakalnis, kaip geriausias Lietuvoje menininkams, miesto amatininkams ir kultūros paslaugų teikėjams rajonas, kuriame jie turi sąlygas patogiai (su mažiausiai problemų) dirbti ir uždirbti.

http://www.peledukava.lt

Kūdikio lizdas

„Kūdikio lizdas“ išaugo iš socialinio projekto–iniciatyvos „VISI NAUJAGIMIAI LYGŪS!“. Už vieną nupirktą „Kūdikio lizdas“ rinkinį – antrasis, bazinis rinkinys, padovanojamas mamai, gyvenančiai nepritekliuje. Kūdikiai nusipelno savo gyvenimą pradėti aprūpinti visais reikalingais daiktais!

https://www.facebook.com/www.kudikelis.lt

Uniq dance

„Uniq dance“ – šokių užsiėmimai visiems, neišskiriant amžiaus, turimos patirties ar turimų specialiųjų poreikių. Šokiai yra adaptuojami taip, kad juos šokti galėtų visi. Organizacijos tikslas yra ne tik organizuoti šokių užsiėmimus, bet ir suteikti galimybę specialiųjų poreikių vaikams ir jaunimui integruotis į visuomenę bei pačią visuomenę labiau informuoti, kad yra kitokie vaikai, bet jie ne mažiau verti meilės ir draugystės.

https://unikalussokis.weebly.com/

Allinvited.lt

„All Invited“ - Lietuvos negalios organizacijų forumo (LNF) socialinis verslas, projektas, skirtas įgalinti, įdarbinti žmones su negalia ir jų artimuosius. Visas pelnas skiriamas LNF veiklų įgyvendinimui. Lietuvos negalios organizacijų forumas – svarbiausia žmonių su negalia teisių advokacijos organizacija, jungianti įvairioms negalioms atstovaujančias narius. Kartu jie – žmonių su negalia balsas Lietuvoje.

https://allinvited.lt/

Eskedar Coffee

„Eskedar Coffee“ – skrudindami ir parduodami kavą prisideda prie moterų ir pabėgelių verslumo skatinimo. „Eskedar Coffee“ nori padėti įsidarbiniti žmonėms iš tų visuomenės grupių, kurios patiria sunkumų ieškodamos darbo.

http://www.eskedarcoffee.com

SIC Socialinės dirbtuvės

„SIC Socialinės dirbtuvės“ – tai projekto „Nuo globos link galimybių: bendruomeninių paslaugų plėtra“ (projekto kodas 08.4.1.-ESFA-V-405-03-0001) dalis, kurio tikslas – didinti darbingo amžiaus asmenų su proto ir (arba) psichikos negalia savarankiškumą ir taip įgalinti juos gyventi bendruomenėje pagal jų poreikį. Visus mūsų gaminius kuria, gamina ir siunčia labai kūrybingi projekto dalyviai, turintys proto ir /arba psichikos negalią.

https://www.sicdirbtuves.com/

Yours Again

„Your Again" - dėvėtų džinsų perdibimas į naujas prekes: drabužius, interjero detales, aksesuarus.

http://www.yours-again.com

Socialinis taksi

„Socialinis taksi“ – vienintelė Lietuvoje socialinė inovacija, kuri leidžia žmonėms su negalia tapti mobilesniais ir savarankiškesniais planuojant savo kasdienes veiklas. Teikiamos paslaugos užtikrina efektyvų negalią turinčių žmonių kelionių organizavimą į ekonominio ir socialinio užimtumo vietas (darbą, ligoninę, mokymosi įstaigas, kiną, parką, parduotuvę ir kt.). Socialinis taksi pavėžėjimo ir palydėjimo paslaugos yra teikiamos 24/7 principu pagal individualius žmogaus su negalia poreikius.

http://www.socialinistaksi.lt

Sūrūs vėjai

„Sūrūs vėjai“ tikslas – didinti Druskininkų sav. kaimo bendruomenėse veikiančių vyresnio amžiaus žmonių užimtumą ir verslumą. Šie žmonės turi gebėjimus, vietos išteklius, tačiau negeba parduoti savo unikalių paslaugų, todėl „Sūrūs vėjai“ sukūrė platformą (www.surusvejai.lt), kurioje parduodamos pramogos Druskininkuose.

https://www.surusvejai.lt/

Susitikime veikti

„Susitikime veikti“ - tai perteklinių žaliavų panaudojimas antrinių produktų kūrimui ir jų realizavimas pardavimo vietose, sukuriant darbo vietą žmonėms patiriantiems atskirtį, įtraukiant bendruomenes į pokyčio kūrimą.

NenuGALĖTIeji

„NenuGALĖTIeji“ – trapia būties tema prabylantis meno terapijos, dramos ir šokio spektaklis. Tai pirmas tokio pobūdžio spektaklis Lietuvoje, kuomet pasitelkiamos realios skirtingų žmonių likimų, sergančių onkologinėmis ligomis, istorijos, kurios gimė meno terapijos proceso metu ir tapo atspirties tašku teatro bei šokio spektakliui. „Nenugalėtieji“ – ne pjesė, o tikri ir „nuogi“ sergančiųjų išgyvenimai, jų istorijų nuotrupos, ir būtent dėl to – labai artimi kiekvienam tiek sergančiam tiek sveikam.

https://www.youtube.com/watch?v=19zF4VvGwD0&t=1s

Senjoro

„Senjoro“ – tai lankomosios priežiūros paslaugos į namus pagyvenusiems asmenims ir žmonėms su negalia. Paslaugų metu darbuotojai padeda susidoroti su kasdiene buitimi bei rūpinasi socializacijos ir savirealizacijos poreikiais.

https://senjoro.lt/apie-mus-slauga/

Menų kamara

„Menų kamara“ veikla – tai kultūrinė veikla ir visuomenės kūrybiškumo ugdymas: meninių-kūrybinių edukacijų organizavimas įvairaus amžiaus ir pomėgių bei poreikių žmonėms bei organizacijoms. Utenoje esanti „Menų kamara“ erdvė pritaikyta konferencijoms, mokymams, susitikimams bei svečių priėmimui.

Užimtumo namai

„Užimtumo namai” veikla – socialiai jautrių asmenų grupių aprūpinimas darbu.

Lispa mokykla

„LISPA" – įkurta siekiant patenkinti vis didėjančius vaikų informacinių technologijų žinių poreikius, ugdyti vaikų kūrybiškumą, kritinį mąstymą ir užtikrinti pilnavertę savirealizaciją. Misija – organizuoti inovacijų bei informacinių technologijų švietimą ir kurti vieningą IT bendruomenę.

http://www.mokyklalispa.lt

NASTIA GARDEN

„Nastia garden“ - tai mažos mergaitės Anastasijos vardu registruotas prekinis ženklas. Anastasija - ypatinga mergaitė turinti Dauno sindromą. „Nastia garden“ tai augantis, inovatyvus šeimos verslas, kuris specializuojasi natūralių bei ekologiškų maisto produktų gamybos srityje, nemažą dalį pagamintos produkcijos eksportuoja užsienio rinkoms.

http://www.nastiagarden.lt

Ukrinų kaimo bendruomenė

„Ukrinų kaimo bendruomenė“ – tai sezoninio darbo vaisių ir daržovių perdirbimo įmonė. Kaimo gyventojai atiduoda derliaus perteklių: obuolius, cukinijas, moliūgus, o iš jų po to yra pagaminami obuolių sūriai, cukinijų, moliūgų saldainėliai. Įmonė organizuoja teminius mokymus, o joje dirba vyresnio amžiaus moterys.

Sveikatos Fondas

„Sveikatos fondas“ - tai socialinė globa pagyvenusiems. Įstaiga kuria pagalbos būdus, erdves, santykius, kurių dėka brandaus amžiaus ar negalią turintis žmogus, jaučiasi reikalingas, vertinamas, galintis, aprūpintas, saugus ir orus.

http://www.sveikatosfondas.lt